Aşık Olan Ne Yapar?

Aşk solgun yüzlere canlılık verir. Tıpkı kurumuş toprağın canlanması gibidir. Aşkta, cinsellik aranmamalı, görsellik aranmamalı, son dönemdeki yeni moda söylemler gibi ” yanıma yakışmalı” dememeli, çıkar olmamalıdır. Ruhuyla, varlığıyla ve olduğu gibi her şeyi ile kabul edip sevmeli. Olduğu gibi kabul etmek derken, dış görünüşünü ve zarar vermeyen karakterini kabul ederek sevmelidir. Aşk birbirini beslemektir ve birbirine bir şeyler katmaktır. İnsani ilişkileri sağlıklı olan herkes ufak tefek sorunlarda olsa aşkı bitmeden sürdürebilir.

 

Çok şeyler yazıldı ve çok sözler söylendi aşk ile ilgili, çok aşklar yaşandı tarih boyunca. Bazen uzaktan yaşanır aşklar, bazen karşılıklı yaşansa da mecburi ayrılıklar girer araya istemeden. Uzaktan uzağa sevmek zorunda kalırsın. Aşk sadece onu gördüğünde çarpan kalp değildir, onu görmesen de sevebilmektir. Kavuşursan mutlu olursun ama kavuşamazsan hasret çekersin. Yinede seversin ki adı aşk olsun, sevda olsun. Eğer aşık olduğun bir başkasını seviyorsa göz dikmemeli. Eğer o da seni seviyorsa sabırla mücadele vermeli. Lakin incitmeden, kırmadan kimseyi ve üzmeden.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: