Aşk Yerini Alışkanlığa Bırakır Mı?

Aşk çok özel bir duygudur. Bazıları aşkın bir müddet sonra yerini alışkanlığa bıraktığını söylerler. Aslında aşk yerini alışkanlığa bırakmaz. Aşk yerini sevgiye bırakır. Sevginin de alışkanlıkları olabilir. Ama sevmek beraberinde huzuru ve güveni getirmektedir.

 

Aşık olunan dönemde yaşanan huzursuzluklar, güvensizlikler, aşırı şüphe durumu sevmeye başlandığı andan itibaren kaybolacaktır. Bu aşamada ilişki daha sağlam temellere dönüşmüştür. Aşık olduğunuz zamanlarda yaşadığın şüphecilik, güvensizlik gibi durumları sevmeye başladığınız zaman yaşamazsınız. El titremeleri, kalp çarpıntıları, heyecanlanmalar belki olmayacaktır. Fakat hayatınızdaki insana güvenle sırtınızı yaslayabileceksiniz. O kişinin size kötülük yapmayacağını bilirsiniz. İşte bu durumlara alışkanlık demek doğru olmaz.

 

Sevgi saf bir durumdur. Alışkanlık ise bir nevi hastalıktır. Aşk alışkanlığa dönüşmez ama alışkanlığa dönüşen şey çiftlerin birbirleri arasındaki paylaşımlardır. Bu paylaşımlar sürekli olarak artar. Her geçen gün artarak devam eder. Eğer bu paylaşımlar artmazsa rutin olarak aynı şekilde devam ederse o zaman alışkanlık olur. Aşkın sevgiye dönüşmesi çok güzel bir şeydir. Aşk, ilişkinin devam etmesi durumda sevgiye dönüştürülmelidir.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: