Aşkı Sevgiyi Büyütelim

Sevgi insanı var eden bir duygu olduğu için değerini iyi bilmek gerekir. Ve sevginin farkına varmak gerekir. Sevginin gücünü gören insan bu sevgiyi çoğaltmak için elinden gelen her gayreti gösterecektir. Aslında sevgiye sahip olan insan, içindeki sevgiyi büyüterek kainatı kucaklayacak hale gelebilir. Sevgi büyüyen bir duygudur. Paylaştıkça çoğalan sevginin farkına varmak için çevremizdeki kuşlara, ağaçlara, güneşe bakmak bile yeterli gelir. Ağaç suya sevgi besler.

 

Sevgilisiyle buluşan ağaç yapraklarını açar, çiçek açar, büyür, çoğalır, gelişir. Hayvanlar yavrularını koruyup besleyerek sevgiyi bize gösterirler aslında. Toprak su ve güneşle buluşur. Sebze ve meyveler üreterek sevginin gücünü bize ispatlarlar. Sevgi aslında her yerde karşımıza çıkar. Çünkü kainat sevgi üzerine kurulmuştur. Bu sayede insan içindeki sevgiyle buluşur ve bu sevgiyi herkese yaymaya başlar. Sevgi sayesinde hayat anlamını da bulmuş olur. Ağaç sevgisiz yaşayamaz ki insanın sevgisiz yaşaması mümkün müdür?

 

İçimizdeki sevgiyi büyütelim ve herkese yayalım. Hayat sevgiyle güzel olacaktır. İnsanlar sevgiyle kucaklaşınca sorunlar da çözülecektir. Sorun diye bir şey kalmayacaktır.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: