Aşkın Ömrü Uzar Mı?

Aşkın kimyası biter. Çünkü insan aşkın meydana getirmiş olduğu hormonları sürekli olarak salgılarsa ömrü sadece 20 yıl sürer. Aşkın salgıladığı hormonlar bu kadar güçlü bir şeydir. Kişi 20 yıl sonra tükenmeye başlar. Bu sebeple aşkın kimyası biter.

 

Aşkın aşamaları vardır. Önce tanımadığınız bir kişiye aşık olursunuz. Çünkü tanınan kişiye aşık olunmaz. Aşık olduktan sonra o kişiyi tanımaya başlarsınız. Bu ilişkiyi yürütüp yürütemeyeceğinizi anlamaya çalışırsınız. Bu ilişki içerisinde aşık olduğunuz kişiyi her yönüyle sevmeye başlarsınız. O kişiyi bütün yanlışlıklarıyla, hobileriyle, çevresiyle, zaaflarıyla her şeyiyle seversiniz. Arkasından hayat arkadaşlığı denen döneme başlarsınız. Eğer o kişiyi her şeyiyle severseniz o kişiden asla nefret etmezsiniz. O size ne yaparsa yapsın sonsuza kadar sevmeye devam edersiniz. Çünkü onu öyle kabul etmişsinizdir. Aşkı bu şekilde dönüştürebilmişseniz işte bu sonsuza kadar sürecek olan aşktır.

 

Aşkı bu şekle dönüştürmek çok zordur. Çünkü aşk cazip bir şeydir. Aşkın heyecanı başka hiçbir şeyde yoktur. O heyecan bittiği zaman bir karar verme aşamasına gelinir. Ya dönüşeceksiniz yada ayrılacaksınız.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: