Ayrılık Adımları

En çok merak ettiğimiz konu: Gerçekten de ayrılık sevdaya dahil midir? Sadece beraberken mi sevdalı olunur yoksa en çok ayrılınca mı anlar insan kalbindeki boşluğu? Ayrılık da sevdaya dahildir. İlişki esnasında anlaşılamayan sevgi, ayrıldıktan sonra daha da oturur insanın içine. Bir de yaşanmamışlar varsa, ukte olarak kalırsa insanın içinde işte o zaman anlaşılır kaybedilen kişinin yokluğu. Sanki hiç gitmeyecekmiş gibi hissederiz. Ne yaparsak yapalım yanımızdaymış gibi. Oysa en ummadık anda en çok güvendiklerimiz giderler. Hem de arkalarına bile bakmadan.

 

Ayrılık üzerine yazılmış şarkılar en çok bundan şikayet eder. Hep yanında olacağını hissettiren kişilere edilir sitem. Ne kadar kırgında olsa kalp, yine de vazgeçmez sevdiğinden. Beklerim der, sen git ama yine gel, ben beklerim. Hata mıdır yoksa en saf aşk bu mudur bilinmez. Fakat giden çoğunlukla gelmez. Ayrılık izleri de git gide derine işleyerek yakmaya devam eder. Yanık geçer belki sonra. Ama izler herkesin göreceği kadar nettir.

 

Ayrılık sessizdir. Aşk gibi gürültülü patırtılı olmaz. Aşkın ayak sesini duyarsınız da ayrılığın sesiniz hiç kimse duymaz. Bir tek giden bilir. Yükü ise hem giden hem kalan paylaşır. Şimdiki ayrılıklar da aşklar gibi yüksek sesli. Ayrılınca ortaya çıkan olumsuz konuşmalar aşkın da hak etmediği bir şeydir. Aşkı doyasıya yaşayıp ayrılıkla onu tamamen tüketen bir nesil içindeyiz.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: