Bize Karşı Saplantılı Olan Kişiye Nasıl Davranmalıyız?

Karşılıksız olan aşklarda saplantı söz konusu olmaktadır. Karşı taraf aşka cevap vermez. Diğer taraf ise o kişiyi elde etme çabasına girer.

 

Eğer aşık olan kişi size gelip aşkını itiraf ederse sizde karşılık vermezseniz ama ilerde aşık olabilirim gibi düşünürseniz işte o zaman o kişi sizinde ona şık olma ihtimalinizi düşünerek bir saplantı içerisine girecektir. Karşıdaki kişiye bir açık kapı bıraktığınız anda o kişi umutlanır. Bu sebeple kesin bir şekilde tavır koymanız gerekir. O kişiyi umutlandıracak söz ve davranışlardan kaçınmanız gerekir. Aşık karşılık alamadığı süre boyunca sizin üstünüze gider ve bir müddet sonra saplantılı hale gelir.

 

Saplantılı aşık önce zarar vermez. Önce karşılık beklemeye başlar. Sürekli sizi arar, rahatsız eder. Belli bir müddet sonra sizden karşılık alamayacağını anlayınca zarar vermeye başlar. Saplantılı hale gelmesini engellemek için baştan tavır koymak gerekir. Bazı kişiler için ise yapılabilecek bir şey yoktur. Saplantılı olmaya meyillidir. Bu durumda kişinin yasal yollara başvurması gerekir. Çünkü saplantılı kişi akla gelmeyecek şeylere başvurabilir. Aşık olduğu kişiyi kaçırabilir. Aşık olduğu kişiyi zarar verebilir. Aşık olduğu kişinin ailesine zarar verebilir.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: