Boğaz Ağrısı Ve Çözüm Önerileri

Genel olarak enfeksiyon yoluyla kişilerde görülen boğaz ağrısı; özellikle hava değişimi dönemlerinde sıklıkla rastlanılmaktadır. Ciddi bir sorun içermediği sürece boğaz ağrısı durumunda hafif antibiyotik alımı dışında ilaç kullanımını tavsiye etmiyoruz. Bu gibi durumlarda, daha doğal yöntemlere yönelmenizde fayda var. Bunun için öncelikle bitki çaylarını tercih etmenizi öneriyoruz. Sıcak içecekler boğazın yumuşamasına ve bir süre sonra boğaz ağrısının azalarak, yok olmasına yardımcı olmaktadır. Ancak bu konuda dikkat etmenizi ve kesinlikle kalıntı bırakacak nescafe, kahve, sıcak çikolata gibi içeceklerden uzak durmanızı öneriyoruz. Zaten ağrıyan boğazda kalıntılar meydana getirerek, bu süreci daha dayanılmaz bir hale getirebilirler. Bu nedenle daha çok bitki çaylarına; ıhlamur, kuşburnu v.s. yönelmenizde fayda olmakta.

 
Bitki çaylarının yanı sıra; C vitamini alımı da boğaz ağrısının geçmesinde önemli bir rol oynuyor. Özellikle meyve tüketimiyle birlikte bol bol C vitamini almanız mümkün. Bu şekilde de C vitamini takviyesiyle vücudunuzun direncini arttırarak, boğaz ağrısıyla meydana gelen halsizlikte kurtulabilir ve zamanla ağrının geçmesini de sağlayabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: