Evlenmek İçin Aşk Yeterli Midir?

Evlenmek için aşk şarttır. Ama yeterli değildir. Aşık olduğumuz kişi bazen hayatta iyi anlaşabildiğimiz kişi olmayabilir. Hatta bazen aşıklar bir araya geldiklerinde çok kavga edebiliyorlar. Ama bu durum onların birbirlerine aşık oldukları gerçeğini değiştirmez. Çünkü aşk çatışmanın duygusudur. İşin içinde çatışma varsa kişilerin birbirleri ile kavga etmesi de mümkündür. Aşkı sevgiye dönüştürdüğümüz zaman aşık olduğumuz kişinin bizim evlenebileceğimiz kişi olup olmadığını anlarız. Aşk çatışmanın duygusudur. Sevgi ise anlaşmanın duygusudur. Aşık olduğumuz kişiyi tanıdıkça severiz yada sevmeyiz. Aşık olduğunuz kişiyi tanıdıkça onun huylarının bize uygun olup olmadığınız anlarız. Ya onu olduğu gibi sevmeye başlarız yada sevmemeye başlarız.

 

 

Aşık olduğumuz kişiyi belli bir müddet geçtikten sonra evleneceğimiz kişi olduğu kanısına varmalıyız. Belli bir süre geçtikten sonra o kişiyi sevdiğimizi anladıktan sonra onun bize doğru bir eş olup olmadığını anlarız. Özellikle kadınlar aşık oldukları erkeğin kendilerine iyi bir eş olabileceğini ve ileride çocuklarına iyi bir baba olabileceğini anladıktan sonra evlenmeye karar vermeleri gerekir.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: