Gerçek Aşk Sevgi Hakkında

Sevgi insanın özünde var olan bir duygudur. Her insan dünyaya sevgi duyarak gelir. Annesine duyduğu sevgi, babasına duyduğu sevgi, çevresindekilere duyduğu sevgi… Bebekler doğduklarında etrafa gülücükler saçarak sevgiyi dile getirirler bir anlamda. Ailesi de bebeklerinin üzerine titrer. Bu sevgi karşısında kim duyarsız kalabilir ki.

 

Çiçeğin yağmura duyduğu sevgi, toprağın suya duyduğu sevgi, arının çiçeğe duyduğu sevgi… Dünyada yaratılan her şey sevgi üzerine kuruludur. Köpeğin yavrularını koruması için duyduğu sevgi vardır. İneğin kuzularını beslemesi bir sevgi göstergesidir. Etraftaki her şey bir şekilde karşısındakine sevgisini dile getirmektedir.

 

Ve Allah’a duyulan sevgi… Aslında dünyadaki her şeyin sevgisi bizi Allah’a götürmektedir. Gerçek sevgi Allah sevgisidir. Bu sevgiyi erenler gerçek sevginin tadını da yakalamış olurlar. Hayat daha güzel gelir onlara. Yaşamak daha özeldir onlar için. Allah için yaşamaya başlarlar. Çünkü gerçek sevgi Allah sevgisidir. Allah sevgisini kazananlar hiçbir zaman yalnız kalmazlar. Çiçekte, böcekte, havada, suda, yemekte, çocukta, bebekte, taşta, duvarda, denizde her yerde Allah’ı görürler. Allah sevgisine ulaşırlar.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: