İşyerinde Aşk

Aşk her yerde karşımıza çıkabilir. Ne zaman nerede ortaya çıkacağı belli olmaz. Bu sebeple aşk işyerinde de yaşanabilir. Zamanının büyük çoğunluğunu işyerinde geçiren insanların birbirlerine aşık olmaları, birbirleriyle ilişki yaşamaları doğaldır.

 

Aynı işyerinde aşk yaşamanın çeşitli zorlukları vardır. Bütün gün birlikte çalıştığınız kişiyle akşam yemeğe gidiyorsunuz. Bu kadar çok birliktelik bir süre sonra sıkıntıya sebep olabilir. İşyerinde birbirlerinize karşı davranışlarınız çok farklı olur. Özellikle de ast üst ilişkisi varsa bu durum ilişkinizde sıkıntı yaşatabilir. Bu durum işyerindeki otoritenizin sarsılmasına neden olabilir. Çünkü sevgiliniz altınızda sizden emir alıyorsa ona iş buyurmak durumundasınız. Ve buyurduğunuz işi sevgiliniz gereğince yapamamışsa bunun hesabını sormak zorundasınız. Ama aşıksanız bu hesap sorma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu seferde baş başa kaldığınızda işyerinde yaşananlar durumlar konuşulur. Ve hesap sormalar başlar.

 

İşyerindeki ilişkiler dedikodulara da çok açık bir ilişkidir. Herkes arkanızdan konuşacaktır. Sizi eleştirmeye başlayacaklardır. Bu durum kariyeriniz için olumsuzluğa neden olur. Fakat aşk geldiyse ne olursa olsun yaşanır.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: