Kadın Ve Erkeğin Aşk Acısı

Aşk acısını kadınlarda çeker erkeklerde çeker. Aşık olan herkes aşık olduğu kişiden ayrıldıysa yada aşık olduğu kişi tarafından aldatıldıysa aşk acısını da çeker. Farklı erkekler ile kadınların aşk acısını dışavurumları birbirlerinden farklıdır. Erkekler genelde bu durumu tersine çeker. Eğer terk edildiyse arkadaşlarına, çevresine kendisinin terk ettiğini söyler. Eğer aldatıldıysa bunu asla söylemez çevresindekilere. Erkekler için aldatılmak statü açısından da çok kötü bir durumdur. Bu sebeple saklarlar. Oysa kadınlar aldatıldıysalar bunu etrafa söylemekten çekinmezler. Aldatıldıklarını herkese anlatırlar.

 

Kadınlar aşk acısından kaynaklanan duygularını ağlama, depresif hareketlerle dışa vurular. Erkekler ise çapkınlık yaparlar, erkek arkadaşlarıyla dışarıda gezerler. Kadınlar bu sebeple erkeklerin onları çabuk unuttuklarını sanarlar. Onları gerçekten sevmediklerini düşünürler. Halbuki bu durumlar erkeklerin aşk acısını hafifletmek için yaptıkları şeylerdir. Kadınlar ağlayarak bu acıyı atlatmaya çalışılar. Erkekler ise dışarıda gülerek bu acıyı atlatabileceklerini düşünürler. Tek başına kaldıklarında erkekler de ağlar, onlar da depresif hareketler gösterir. Kadınlar aşk acısını iki yılda atlatabilirken, erkekler üç yılda atlatırlar.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: