Karşılıksız Aşk Sevgi

İnsan sevgiyle yaşar ve sevgiyle var olur. Sevgi karşılık beklemeden yapılmalıdır. Karşılık bekleyerek yapılan sevgi de her zaman beklenilen şeyleri göremeyeceğimiz için bizi mutsuzluğa götürür. Halbuki sevgi mutluluğu beraberinde getiren bir duygudur. Karşılık bekleyen insanlar onun yaptıklarını sevdikleri kişilerin de yapmalarını beklerler. Sürekli bir bekleyiş içerisinde bulurlar kendilerini. Ve sevginin tadına varamazlar.

 

İnsanlar her zaman sevgilerinden karşılık bulamazlar. Karşılıksız da olabilir sevgiler. Yada insanların sevgiyi gösterme şekilleri farklı olduğu için beklediği sevgiyi göremeyebilirler karşılarında. Kimi insan hediye ile sevgisini gösterir. Kimisi tebessüm ile gösterir sevgisini. Kimi yanında olup derdini dinler sevdiğinin, diğeri beraber gezmek ister sevdiğiyle. Bu sebeple sevgilerin farklı gösterilmesi insanlar arasında belirsizlik yaratabilir sevgiler konusunda. Bu sebeple karşılıksız olarak sevmek gerekir herkesi.

 

Karşılıksız sevgi ile insanın kırılma gibi bir durumu da olmaz karşısındakine. Karşılıksız sevgiye sahip kişiler daha güçlü kişiliklere sahiptir. Çünkü beklenti içerisine girmezler. Bu sebeple de hayata mutlulukla, sevgiyle bakarlar. Olumsuz davranışları, sözleri duymazlar. Karşılık beklemek insanı diğer kişilere bağımlı hale de getirebilir.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: