Metabolizma Hızlandırmanın Yolları

Yağlarından bir türlü kurtulamayan bayanlar  bu yazı tam size göre. Öncelikle bol su tüketimine dikkat edin.  Günde 8 bardak su içen bir kimse günde 4 bardak su içen kişiye göre daha fazla kalori yaktığı gösterilmiştir. Proteinli gıdalar tüketmeye özen gösterin. Protein kasları koruduğu gibi kas kütlelerini de desteklemektedir. Vücudunuz kas kütlesi fazla olunca  kadar fazla kalori yakmış olacaksınız. Böylelikle daha fazla kalori harcamış olacaksınız.

 

Stres ve kaygıdan uzak durmalısınız. Çünkü kaygı ve stres kortizolü arttırarak yağ depolanmasına sebep olmaktadır. Sporu hayatınızdan eksik etmemelisiniz. Spor yağlarınızdan kurtulmanız için en önemli etkendir. Yürüyüş, ip atlama ve bisiklete binmek en iyi hareket sporlarındandır. Lifli besinler tüketmelisiniz. Lifli besinler sizi tok tutar ve fazla besin tüketmenizi önler. Böylece fazla kalori almanızı engeller. Ve sağlık bakımından oldukça faydalıdır. Reklam amaçlı söylenen birçok yöntem söylense de asıl olan yeşil çaydır. Normal siyah çay yerini yeşil çayı tercih etmelisiniz.  Yeşil çay egzersizden önce 2 bardak içildiği takdirde %17 daha fazla kalori yaktığı gözlenmiştir.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: