Mutlu Evlilikler İçin Öneriler

Mutlu Evlilikler İçin Öneriler, Evlilik

Mutlu evlilik kavramı günümüzde çiftler arasında sıkça konuşulan bir kavram haline dönüştü. Teknoloji ilerledikçe ve dünya geliştikçe insanlar mutluluk için başka başka formüller aramaya başladılar. Ancak kafanızda mutlu bir evlilik için beklentilerinizin ne olduğunu belirlemeniz gerekmektir. Evlilikte mutluluk her çift için farklı şeyler ifade etse de özünde aynı olan pek çok başlık olduğunu söylemek mümkündür.
BİRLİKTE VAKİT GEÇİRMEK
Evlendikten sonra insanlar genelde bir hengamenin içinde bulur çoğu zaman kendilerini. Bu durumda günlük hayatında koşuşturmasına bir de teknoloji eklenince çiftler birbirlerine vakit ayırmakta birlikte yapmaktan hoşlandıkları sosyal aktiviteleri gerçekleştirmekte zorlanır hale gelmektedirler. Bu durumda gittikçe birbirine aynı evin içinde yabancılaşan çiftler mutsuz hissetmektedirler. Bu durumu önlemek için yapılacak işimiz ne kadar acil ve gerekli olsa da kendimize ve eşimize zaman ayırarak en az haftanın bir günü ailemiz için değerlendirmeliyiz. Bu hem kendimizi mutlu edecek hem de sevdiklerimizi, eşimizi mutlu edecektir. İnsan mutlu ettikçe mutlu olur ki bu sayede daha çok mutlu olduğumuzu hissederiz.
ÇİFTLERİN SAYGI SINIRLARINI AŞMAMASI GEREKİR
Beraber bir ömür geçirdiğimiz eşimizin tabii ki çok sinir olduğumuz birtakım huyları davranışları olabilir ama unutmamalıyız ki bizim de aynı şekilde karşımızdaki kişinin hoşlanmadığı huylarımız vardır. Bu nedense mümkün olduğu sürece eşimize karşı sabırlı olmalı ve problemleri yapıcı bir dille ve ortak kararlar alarak çözümlemeye çalışmalıyız.

 

 

KARŞILIKLI İSTEKLER AÇIK OLARAK VE ŞEFKAT DİLİ KULLANILARAK DİLE GETİRİLMELİ
Evlilikte en önemli unsurlardan biri de eşimize ve çocuklarımıza karşı şefkatli olmalıyız. Unutmamalıyız ki evliliğimizi mutlu bir yaşam tarzına dönüştürmek bizim elimizde. Karşılıklı fedakarlıklarla sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz evliliğimiz böylece bizim için hayatımızın ilacı niteliğine kavuşacaktır. Evlilik eşimiz ve çocuklarımızla bir bütün oluşturmaktadır. Eşimizle olan diyaloğumuz çocuklarımıza da elbette yansıyacaktır. Gerek çocuklarımıza gerekse eşimize karşı emredici konuşmalar onları bizden uzaklaştırmaktan başka bir sonuç öngöremez. Dolayısıyla sevgi dolu, yumuşak bir dille ancak onlara karşı net kelimeler kullanarak isteklerimizi dile getirmeliyiz. Bunlar neticesinde göreceksiniz ki geri dönüşüm olarak daha mutlu evlilik hayatına en büyük adım sizin sayenizde atılmış olacak. Bir ömür boyu mutlu, huzurlu bir hayat yaşamak bizim elimizde.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: , ,