Platonik Aşıkların Aşk Acısı

Karşılıksız aşk acısı çekenlerin bu durumu atlatmaları zordur. Çünkü kişinin aklında hep şu soru vardır: ben onu çok seviyorum, o beni neden sevmiyor. Kendi özelliklerini sorgulamaya başlar. Kendisinin diğer insanlardan ne farkı olduğunu bulmaya çalışır. Kendisinde eksik olan şeyleri sorgular. Kendisinin ona uygun biri olup olmadığını sorgular. Problemi hep kendisinde aramaya başlar. Bu sebeple de kendisiyle olan iç çatışmaları çok ön plana çıkar.

 

Platonik aşk yaşayan kişiyi en çok üzen şey aşk beslediği kişinin kendisiyle değil de bir başkasıyla aşk yaşamasıdır. O kişinin yerinde olmak istediği ve olamadığı için iki tür tepki gösterir. Platonik aşık bu durumu kabullenerek aşık olduğu kişinin mutlu olmasının daha önemli olduğunu kabul ederek yoluna devam eder. Yada hırsla mücadele etmeye başlar. O kişiyi sevgilisinden ayırmak için tuzaklar kurmak. O kişiyi ayırıp kendisine bağlamaya başlar.

 

Platonik aşıklar, bu aşklarının yerine gelmeyeceğini bilmeliler. Bu durum 6 aydan daha fazla sürmeye başlarsa mutlaka bir uzmandan yardım almaları gerekir.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: