Saplantıya Dönüşen Aşk

Saplantıya dönüşen bir aşk için mutlaka yardım alınmalıdır. Yardım almak suretiyle kişi saplantılardan kurtulabilir. Dünyadaki tek düşüncesi aşık olduğu kişi olur. Buna melankoli yada karasevda denir.

 

Saplantılı aşık karasevdaya düşmüş kişidir. Filmlerde gördüğümüz, türkülerde, şarkılarda dinlediğimiz aşk, bu aşktır. Karşıdaki kişi aşkına karşılık vermez. Ve aşık olan kişi sadece o kişi için yaşamaya başlar. Tüm adımlarını ona göre atmaya başlar. Aşık olduğu kişi kendisine karşılık vermese bile bu şekilde davranmaya devam eder. Aşık olduğu kişinin nerede olduğunu, ne yaptığını bilir. Kaçta kalktığını bilir. Kimlerle görüştüğünü bilir. Bu durum daha da devam ederse kişiyi şizofreniye bile götürebilir.

 

Aşık olan kişi karşılık bulamadığı aşkını bir müddet sonra sevgilisi yada kocası gibi sanmaya başlar. Giderek saplantılı hale gelen bu durum hem kendisini hem de aşık olduğu kişi yaşanmaz bir hale sokar. Böyle bir duruma gelmeden, kendinizi birine karşı saplantılı halde görüyorsanız mutlaka bir uzmandan yardım almanız gerekir. Bu sayede bu durumu atlatmaya çalışmalısınız.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: