Sevgi Emek iSter

Sevgi emek isteyen bir duygudur. Mesela bir çiçeği seviyorsanız onun solmaması için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. Belli zamanlarda sularsınız, toprağını değiştirirsiniz, bitki besinleri vererek büyümesine yardımcı olursunuz. Onun iyi bir şekilde büyümesi için uygun bir ortama yerleştirirsiniz. Aynı şey sevdiğiniz bir hayvan içinde geçerlidir. Sevdiğiniz bir köpeğin bakımını en iyi şekilde yapmaya çalışırsınız. Onu gezmeye çıkararak hava almasını sağlarsınız. Temizliğine, yemesine, içmesine dikkat edersiniz. Rahat bir şekilde yaşayacağı bir ortam sunarsınız. Bu durum insanlar içinde geçerlidir.

 

Sevdiğiniz bir karşı cinsi mutlu etmek için elinizden geleni yaparsınız. Sevdiği yerlere götürürsünüz. Sevdiği yemekleri yaparsınız. Sevdiği şeyleri alırsınız. Mutlu olması için çabalarsınız.aksi yapılırsa zaten sevgi devam etmez. İlgisiz davranmak, hal hatır sormamak zamanla kişileri birbirinden uzaklaştırır. Sevgi sadece sözle söylenen bir şeydir. Seni seviyorum demekle hallolunan bir duygu değildir. Sevgiyi belli etmek gerekir. Sevgiyi göstermek gerekir. Seven sevdiğine sevdiğini belli etmelidir. Bu belli durumlarında işte emek karşımıza çıkar. Emek olmadan sevgi olmaz.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: