Sevgi Tükenir Mi?

Sevgi hayatın anlamıdır. Sevgisiz bir hayat, yaşanmaz olur. Sevgi sayesinde insanlar birbirlerine sarılır. Ağaçlar toprağa, toprak suya koşar.

 

Sevgi bitmek tükenmeyen bir deryadır. İnsanın küçücük kalbine koyulan en değerli duygudur sevgi. O kalbe birçok kişinin sevgisi sığar. Annenin, babanın, kardeşin, çocuğun, eşin, akrabanın, dostlarının, arkadaşlarının sevgisi hep o küçücük kalbin içindedir. Sadece bunlarla da sınırlı değildir. Kuşa, çiçeğe, böceğe, köpeğe, kediye duyulan sevgi de vardır bu kalpte. Bir eşyaya, eve, bir mekana, bir şehre duyulan sevgi de vardır bu kalbin içinde.

 

Sevgi her şeyi kuşatır. Sevgi ile bütün yollar aşınır. Sevgi bir annenin kucağındadır kimi zaman, bir dostun omzundadır kimi zamanda. Sevgi öyle deryadır ki bitmek tükenmek bilmez. Tam tersine ne kadar çok severse insan o kadar çok sevgisi de artar. Sevgi çoğalan bir şeydir. Devam eden , süren giden bir şeydir. Kalbimizi açabildiğimiz kadar açmaktır sevgi. Sevgi insanları birbirine yaklaştırır. İnsan sevgisiz yaşayamaz. Sevgi sayesinde hayat anlamını bulur. Sevgidir insanı yaşatan.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: