Sevgi Ve Sevgisizlik

Sevgi insanı yücelten bir duygudur. İnsan sevdikleriyle var olur aslında. Sevdiğimiz insanlar bizim için değerlidir. Onların sevgisini de hissetmek isteriz hep. İnsan sevdiği şeylere karşı daha ilgilidir. Sevdiğimiz insanların nelerden hoşlandığını, nelerden hoşlanmadığını biliriz. Onların hoşuna giden şeyleri yapmaya çalışırız. Onları mutlu etmek için uğraşırız. Kırılmalarını hiç istemeyiz. Kırılmaları durumunda barışmak için elimizden gelen yola başvururuz.

 

Seven sevdiğini belli eder prensibine göre insanlar sevdikleri kişilere bu sevgilerini çeşitli yollarla gösterirler. Sevgi hissedilebilen bir duygudur. Bu duyguyu hissetmek içinde sevgiyi karşımızdakine göstermek gerekir. Çeşitli yollarla gösterilen sevgiler insanı yaşama bağlar. Yaşama sevincini getiren duygudur sevgi. Sevgisiz yaşayan insanlar ölü gibidirler. Hayattan zevk almazlar. Hiçbir amaçları yoktur. Sadece kendileri vardır hayatta. Bu sebeple yalnızlığa da mahkum olurlar. Sevgisiz yaşayan insanlar sert bir karaktere sahip olurlar. Kendilerine insanlar arasında bir taş duvar örerler. Zamanla bu duyguyu kaybederler. Böyle yaşamak aslında onların hoşlarına gitmez ama sevgiden de kaçmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu şekilde yaşamak onlar için de çekilmez bir durumdur.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: