Sevginin Gücü

Sevgi insanı kuşatan en önemli duygudur. Sevgi insanın bedenini, ruhunu kuşatır. Bu sayede insan değerlidir. Sevgi insanı değerli kılar. Sevgisiz yaşayan insanların seveni de pek yoktur. Genelde yalnız başlarına kalırlar. Sevgiyle dolu bir kalbin ise yalnız kalması mümkün müdür? Sevgi insanın çevresini de sarar. Sevgiyle uzanan eller zarar görmez.

 

Sevgi sayesinde insan anlam kazanır. Sevgi insana hayatı da anlamlı kılar. Sevdiğimiz insanları hep çevremizde görürüz. Her an yanımızdadırlar. Sevdiğimiz insanların mutluluğu için her şeyi yapmaya çalışırız. Onların mutluluğuyla mutlu oluruz. Böylece sevgi etrafa mutluluk yayar. Sevgi aynı zamanda huzuru da sağlar. Mutlu olan insanlar huzuru da yakalamış sayılırlar.

 

Sevgi insanın içini ısıtan, insanı saran bir duygudur. Sevgi sayesinde insanlar arasındaki ilişkilerde kaliteli olur. İnsanlar yapmacık davranışlar sergilemezler. Ve birbirlerine zarar verecek davranışlardan kaçınırlar. Sevgi insanları kucaklaştırır. Kötü duygular sevgi sayesinde yok olur. Haset, kıskançlık, kin, öfke sevginin karşısında durabilir mi? Sevgi sayesinde bütün kötülükler kaybolur. İnsanlar sıcak duygular ile birbirlerine sarılırlar.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: