Sohbet Etmek iStiyorum

SınırSız Sohbet.NET de sohbet etmek, insanların samimi duygular içerisinde paylaşımda bulunduğu bir eylemdir. Kelime bilgisi olarak bu şekilde açıklasakta, sohbet etmeyi cazip kılan, aynı zamanda insanoğlunun ilk zamanlarından günümüze kadar vazgeçilmezi yapan, ‘paylaşmak’ kelimesinin büyüsüdür. Sohbet ederken neyi paylaşırız? Sohbet etme isteğini gelin bu açıdan değerlendirelim.

 

Sohbette kelimeler, karşılıklı diyaloğun temelini oluşturur. Sohbette herşeyi, sadece kelimeleri kullanarak paylaşırız. Evet, bu cümleye dikkat edelim! Paylaşımda kullandığımız sadece kelimelerdir; ve kelimelerdir yine karşımızdakine sunduğumuz, paylaştığımız. İşte bu nokta insanlarda sohbet etme isteğini uyandıran temel dürtüyü oluşturur, ortada sadece kelimeler vardır, bir şey kaybetmek gibi bir olasılığınız yok. Evet, ne para, ne mal-mülk, ne de bir eşyadır karşımızdakine verdiğimiz. Sadece bize ait olan kelimeler ve bu kelimelerle paylaşılan duygular ve düşünceler. İşte bunun rahatlığıyla sohbet etmek isteriz. İnsanların son yıllarda sohbet odalarında yer almak için gösterdikleri büyük ilginin nedenide aynı sebeptir.

 

Bir şey kaybetme lüksünüz yok, kelimeleri siz seçiyor, kendinizi ilk ağızdan siz anlatıyor ve karşınızdaki kişiyi siz seçiyorsunuz. Bu, internetin günümüz insanlarına sunduğu çok önemli bir avantajdır. Bu avantaj aslında zincirleme bir reaksiyon gibi ilerleyip durur, çoğu zaman bu avantajın size ne kattığını anlamazsınız. Şöyleki; eğer bu avantajı, düşünce ve duygularınızı tutarlı bir şekilde anlatarak kullanırsanız, birçok arkadaş edinmeniz mümkündür. Üstelik bu arkadaşlar, hayatınız boyunca hiç karşılaşma olasılığınız olmayan farklı şehirlerden veya farklı kültürlerden insanlardır. Bu noktada reaksiyon bir adım daha ileriye gider…

 

Farklı kültürlerle tanışmak, size günlük hayatta yaptıklarınızın ne denli doğru ne denli yanlış olduğunu karşılaştırma yaparak karar verme şansı verir, bu da farkında olmadan kişisel gelişiminizinde ilerleme kaydetmesi anlamına gelir. Ve zincirleme reaksiyon bu noktada sizi bir ileri adıma daha götürür…
Kişisel gelişiminiz ilerledikçe hayatınızı daha objektif bir şekilde değerlendirme imkanı bulur, kendi hayatınıza dışarıdan bakmayı başarabilir, doğrularınızı ve yanlışlarınızı yeniden konumlandırma fırsatı bulursunuz. Kesinlikle Chat Sohbet Etmek İstiyoruz!

 

Çünkü içimizdekileri anlatıp rahatlamak, anlattıklarımızı gönülden paylaşıp bize katkıda bulunacak dostlara hepimizin ihtiyacı var. Chat Sohbet etmek istiyoruz, çünkü chat sohbet etmek, kaybedecek bir şeyimiz olmadan kendimizi ifade edebileceğimiz, doğrularımızı yanlışlarımızı farkında olmadan hepimizin gözden geçirme imkanı bulduğumuz bir fırsattır. Sohbet etmek istiyoruz, çünkü bir şey alıp vermeden, cesurca kendimiz olup, kendimizi anlatabiliyoruz. Sohbet etmek istiyoruz, çünkü hayatı seçebildiğimiz kişilerle paylaşmak istiyoruz!


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: